X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

Wypadek przy pracy w Anglii

2010-09-14 09:16 wtorek
Wypadek przy pracy w Anglii

W maju 2004 przed mieszkańcami Europy Wschodniej otworzyły się nowe możliwości związane z przystąpieniem tego regionu do Unii Europejskiej. Wiele osób skorzystało i wyjechało za granicę w poszukiwaniu pracy. Niestety nie wszystkie doświadczenia zdobyte za granicą są dobre, m.in. ze względu na częste wypadki przy pracy. Migrujący pracownicy znajdują zatrudnienie w takich branżach jak rolnictwo, przemysł spożywczy czy w magazynach, gdzie nie przywiązuje sie zbyt wielkiej wagi do szkolenia oraz zasad bezpieczeństwa i higieny pracy.

Większość Anglików, w odróżnieniu do Polaków, wie jak postępować w razie wystąpienia wypadku przy pracy. Każdy pracownik ma prawo do otrzymania odszkodowania za uszczerbek na zdrowiu oraz inne straty powstałe w wyniku wypadku w pracy pod warunkiem, że to pracodawca ponosi za niego odpowiedzialność. Pracodawca może zostać uznany winnym wypadku, jeżeli on sam lub jeden z jego pracowników dopuścił się zaniedbań na gruncie prawa regulującego bezpieczeństwo i higienę pracy.

Obowiązki pracodawcy

Pracodawca ma obowiązek zapewnienia pracownikom bezpiecznego miejsca pracy, przeszkolenia i dostarczenia sprawnego sprzętu lub narzędzi.

Kiedy przysługuje Ci odszkodowanie za wypadek przy pracy w Anglii?

  • gdy potkniesz się o pozostawione na ziemi rzeczy – winę może ponosić pracodawca jeżeli nie zapewnił czystości w zakładzie,
  • gdy doznałeś urazu w czasie pracy, a nie byłeś wcześniej przeszkolony do pracy przy danym urządzeniu lub przy użyciu pewnych środków,
  • gdy wypadek spowodował inny pracownik – przykładowo operator wózka widłowego najechał na stopę drugiemu pracownikowi,
  • gdy nie otrzymałeś odpowiedniego ubioru ochronnego, rękawic, kasku lub okularów ochronnych, które mogłyby zapewnić bezpieczeństwo w czasie pracy.
« powrót do działu: Dla Polaków za granicą
« zapisz się na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Kwota bezsporna odszkodowania - To kwota należna poszkodowanemu od ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.